Створення прихистків для вимушених переселенців

Громадська організація “Центр розвитку ініціатив “ІнСорс” з початку війни у міру своїх ресурсів та можливостей продовжує активно працювати на місцевому рівні, дещо перепрофілювавши свою діяльність на забезпечення гуманітарних потреб та допомогу в пошуку житла для внутрішньо переміщених осіб, які прибувають на Тернопільщину та Хмельниччину.

Протягом перших тижнів війни була можливість поселяти переселенців у будинках місцевих жителів, які були готові безплатно прийняти до себе людей, та у пустих будинках, які придатні для проживання. Проте потік людей у наш регіон, які потребують тимчасового притулку, постійно зростає. Саме тому ГО “ІнСорс” у співпраці з ГО “Схід та Захід єдині” зараз працює над створенням Центрів тимчасового проживання, які б максимально відповідали потребам, були безпечними та комфортними. 

Зокрема, за погодженням з керівництвом Римо-католицької громади наша організація розпочала облаштування в Костелі Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії (РКЦ) Центру тимчасового проживання для переселенців зі сходу України, які були змушені залишити свої домівки через війну. Передбачається, що після закінчення воєнних дій та зникнення запиту на житло від переселенців, облаштовані приміщення костелу будуть використовуватися як міні-готель для гостей, які відвідуватимуть Тернопільщину.

На даний час в костелі частково обладнані кімнати під спальні, їдальню, кухню, душові кімнати з туалетами на двох поверхах. 

Зараз ГО «ІнСорс» за фінансової підтримки Фонду Східна Європа та проєкту «Шелтер» проводять закупівлю необхідної побутової техніки та меблів для потреб переселенців: холодильники, бойлери, електричні газові плити, ліжка, стільці тощо. 

Проте, оскільки запит на кількість таких місць для проживання постійно зростає, є потреба у додатковому ремонті окремих приміщень костелу, обладнання до них та меблі, які на цей час наша організація не здатна забезпечити самостійно. З цією метою ГО «ІнСорс» продовжує шукати додаткову донорську допомогу, звертатися до широкого кола організацій, друзів та партнерів.

Важливо зауважити, що таке облаштування костелу дозволить не лише забезпечити найбільш нагальні потреби українців, що були вимушені залишити свої домівки, але й зберегти храм та підсилити його основну функцію: допомагати та підтримувати тих, хто цього потребує.

Дякуємо партнерам на підтримку та об’єднання зусиль на шляху до перемоги.

Разом переможемо.