Групи психологічної самопідтримки для ВПО та волонтерів

Рік реалізації: 2022 

Географія: Хоростківська та Шумська територіальні громади Тернопільської області, Плужненська територіальна громада Хмельницької області.

Результати: 

Проведено понад 70 зустрічей груп самодопомоги з елементами арттерапії, у яких взяло участь  589 учасників. 

Надано практичні навички з організації груп самодопомоги для внутрішньо переміщених осіб, що були змушені покинути свої домівки та зараз тимчасово проживають на Тернопільщині та Хмельниччині, волонтерів та всіх, хто цього потребує.

Забезпечено психологічну підтримку та супровід для внутрішньо переміщених осіб, що були змушені покинути свої домівки та зараз тимчасово проживають на Тернопільщині та Хмельниччині, волонтерів та всіх, хто цього потребує.

Короткий опис проєкту:

Група самопідтримки – це група, яка об’єднує людей, що діляться один з одним своїм досвідом, життєвими історіями та емоціями. Це місце, де може висловитись кожен, але ніхто не зобов’язаний говорити, якщо не бажає цього. Група, де можна вислухати інших, де не дають порад і не роблять зауважень. Тут не вирішують чужих проблем, проте допомагають в них розібратись самостійно.  Цей метод роботи доводить свою ефективність, допомагаючи людям подолати стрес, швидше та комфортніше адаптуватися до нових умов життя, знайти нових друзів та відволіктися від щоденних клопотів.

З травня 2022 року  команда ГО “ІнСорс” організовує групи самопідтримки для внутрішньо переміщених осіб, що були змушені покинути свої домівки та зараз тимчасово проживають на Тернопільщині та Хмельниччині, волонтерів та всіх, хто цього потребує.

Членкині нашої організації, Марія Гіжицька, Ірина Вольшаницька та Оксана Олексієвець, пройшли навчання в межах курсу «Самодопомога для відновлення та підтримки спроможності громад» та здійснювали менторську підтримку груп самопідтримки з елементами арттерапії.

Приблизна тематика зустрічей:

 1. «Вплив слова на психологічний стан людини»
 2. «Чи вміємо ми казати «Ні»
 3. «Як прийняти себе такою, як є»
 4. «Волонтерство як воно є»
 5. «Чи можу я допомогти собі та іншим. Як?»
 6. «Як запобігти панічним атакам?»
 7. «Час для себе: як балувати себе у цей складний час»
 8. “Підтримка, якою вона має бути”
 9. “Емоційне вигоряння”
 10. “Дружба під час війни”
 11. “Втрати”