Освіта дорослих – ключ до успіху та розвитку невеликих громад

Метою проєкту є розроблення моделей комунікації між представниками недержавних організацій та органів місцевої влади для створення можливостей безперерервного навчання жителів невеликих громад, популяризація освіти дорослих на місцевому рівні, зокрема розвиток ІТ-комперенцій.

Протягом 2020-2021 рр. Центр розвитку ініціатив “ІнСорс” розвивав напрямок освіти дорослих у співпраці з Іванівською територіальною громадою Тернопільської області.

Освіта дорослих – освіта, яку доросла особа здобуває з метою особистісного та професійного розвитку, адаптації до соціальних, економічних та інших змін в суспільстві.

2020 рік.

Протягом 2020 року громадська організація «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» проводила в Іванівській територіальній громаді інформаційну кампанію «Підтримка освіти дорослих – ключ до успіху та розвитку Іванівської громади».

Її мета полягала у лобіюванні прийняття Іванівською сільською радою Положення «Про впровадження та підтримку освіти дорослих в Іванівській об’єднаній територіальній громаді». Бажаного результату планувалося досягти через широке інформування влади та громади щодо актуальності та важливості системної підтримки розвитку освіти дорослих на місцевому рівні, зокрема в межах невеликих сільських об’єднаних територіальних громад.

В межах цієї інформаційної кампанії проведено такі заходи:

  • розробка інформаційний матеріалів про переваги системного розвитку освіти дорослих для Іванівської громади;
  • розробка та монтаж анімованого відеоролика про переваги системного розвитку освіти дорослих для Іванівської громади;
  • утворення робочої групи для розробки Положення «Про впровадження та підтримку освіти дорослих в Іванівській територіальній громаді» з числа представників ГО «ІнСорс», Іванівської ТГ та зацікавлених мешканців, а також ряд онлайн-та офлайн заходів.

Отож, у результаті проведеної інформаційної кампанії розроблено проєкт Положення «Про впровадження та підтримку освіти дорослих в Іванівській територіальній громаді», який було затверджено на сесії Іванівської сільської ради.

2021 рік.

Центр розвитку ініціатив “ІнСорс” проводив в Іванівській територіальній громаді освітню програму для дорослих «Цифрові технології – це просто».

У ході проведення Освітньої програми було здійснено такі заходи:

  • проведено інформаційну кампанію у соціальних мережах щодо популяризації освіти дорослих в регіоні та залучення учасників до участі в освітній програмі мешканців громади;
  • презентацію освітньої програми, напрямку освіти дорослих, його актуальності та перспективності для представників профільної депутатської комісії Іванівської сільської ради, виконавчого комітету, керівництва громади та зацікавлених місцевих жителів;
  • комплекс з 7 інформаційно-навчальних тренінгів:

– Тренінг на тему «Інформаційна грамотність та інформаційна культура»

– Тренінг на тему «Медіаграмотність: вчися та використовуй»

– Тренінг на тему «Онлайнові інструменти»

– Тренінг на тему «Лайфхаки сторінок у соціальних мережах»

– Тренінг на тему «Створюємо онлайн-опитування»

– Тренінг на тему «Послуги е-урядування»

– Тренінг на тему «Комунальні послуги онлайн. Управління, внесення показів та оплата онлайн».

Комплекс із 7 інформаційно-навчальних тренінгів відвідали не менше 120 учасників, які є представниками різних категорій дорослого місцевого населення. В середньому 80% учасників тренінгів вказали, що рівень обізнаності значно підвищився, 20% – підвищився певною мірою. Учасники змогли дізнатися про нові функції сервісів, якими користуються і змінити підходи в роботі з ними й готові запровадити у своїй професійній діяльності та повсякденному житті.