Відеожурнал «Непротоптаними стежками Шумської громади»

Шумська громада складається із 36 населених пунктів, кожен з яких має свою особливу історію, свої красиві місця, видатних людей, якими пишаються місцеві мешканці, але про які мало відомо як в межах громади, так і поза ними.

Тому в Центру розвитку ініціатив «ІнСорс» виникла ідея створення якісних інформаційних відеоматеріалів про села Шумської ОТГ, які б розкрили їх людський та туристичний потенціал як для самої громади, так і підвищили б її позитивний імідж серед інших громад України.

На нашу думку, саме жителі Шумської громади повинні показати унікальність своїх населених пунктів, розповісти всім, чим вони пишаються і що є основою унікальності кожного села Шумської ОТГ.

Суть проекту:

Сприяння згуртованості та творенню ідентичності місцевих мешканців, підвищення їх громадської активності, розкриття та розвиток туристичної привабливості громади через створення серії відеоматеріалів про 36 населених пунктів Шумської об’єднаної територіальної громади.

Завдання:

1.            Залучити мешканців 36 населених пунктів Шумської ОТГ до розкриття туристичного потенціалу Шумської громади та виявлення унікальності кожного окремого населеного пункту Шумської ОТГ;

2.            Розвинути навички використання механізмів громадської участі для вирішення поточних проблем громади та реалізації місцевих ініціатив;

3.            Розробити унікальний інформаційний продукт – відеожурнал на каналі YouTube із 7 відеороликів, що розкриватимуть унікальність та туристичних потенціал кожного окремого населеного пункту Шумської ОТГ;

4.            Підвищити впізнаваність та позитивний імідж Шумської громади на території України та сформувати її унікальний бренд.

В межах проекту заплановано провести:

  • Круглий стіл на тему «Як розкрити прихований потенціал Шумської ОТГ через створення якісного відеоконтенту?» із представниками місцевого самоврядування та громадськості.
  • Конкурс ідей для 7 відеороликів про Шумську ОТГ серед жителів Шумської ОТГ;
  • 18 воркшопів на тему «Як вирішити проблему свого села через використання механізмів громадської участі?» в 18 населених пунктах Шумської ОТГ;
  • 18 зустрічей в 18 населених пунктах Шумської ОТГ із місцевим населенням для інтерв’ювання жителів та збору смислового матеріалу для відеороликів;
  • Зйомки 7 відеороликів про населені пункти Шумської ОТГ за результатами попередньо проведеного конкурсу, зустрічей із жителями різних сіл громади та консультацій із місцевою владою;
  • Презентація відеоматеріалів в режимі «Відкритого кінотеатру» в місті Шумськ.

Проект «Відеожурнал «Непротоптаними стежками Шумської громади», реалізується в межах конкурсу проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громад» Програми DOBRE при підтримці ГО «Фонд розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр».

Протягом 2 місяців команда ГО “ІнСорс” в межах проекту “Відеожурнал “Непротоптаними стежками Шумської громади” здійснила 18 захоплюючих подорожей та відвідала 35 мальовничих сіл Шумської об’єднаної територіальної громади, щоб знайти та показати їх красу, унікальність та потенціал.

Результати цих подорожей можна побачити в семи відеороликах про села Шумської об’єднаної територіальної громади Тернопільської області!

Шумська громада: Шумщина самозарадна (Андрушівка, Кутянка, Переморівка, Руська Гута)
Шумська громада: Шумщина недосліджена (Сураж, Ходаки, Боложівка, Биківці, Потуторів)
Шумська ОТГ: Шумщина приміська(Круголець-Кордишів-Мирове-Рохманів-Залужжя-Онишківці-Бриків-Коновиця)
Шумська громада: Шумщина, яка вражає (Соснівка, Бірки, Новостав, Шумбар)
Шумська громада: Шумщина коопертивна (Тилявка, Башківці, Одерадівка, Угорськ)
Шумська громада: Шумщина, окутана легендами (Літовище, Сошище, Залісці, Забара, Жолобки, Обич)
Шумська громада: Шумщина містична (Стіжок, Антонівці, Велика Іловиця, Мала Іловиця)

Вище описані заходи є частиною проекту «Відеожурнал «Непротоптаними стежками Шумської громади», що реалізується в межах конкурсу проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громад» Програми DOBRE при підтримці ГО «Фонд розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр».

Зміст цього матеріалу є одноособовою відповідальністю ГО «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» і за жодних обставин не може вважатись таким, що відображає позицію USAID.



USAID Ukraine – USAID УкраїнаGlobal CommunitiesПрограма DOBREЗахідноукраїнський ресурсний центрЦентр розвитку ініціатив “ІнСорс”Шумська об’єднана територіальна громада