Відкритий громадський простір «Арт-вулик»

Досить часто від жителів Шумської громади можна було почути, що наша місцевість нічим не відрізняється, талановита молодь старається виїхати звідси. А тим, хто тут проживає, не вистачає можливості з користю провести вільний час, відвідати тематичні події, які б відрізнялися від звичних масових заходів, чи просто поспілкуватися зі знайомими в гарно облаштованому місці, доступному у будь-який час та за будь-яких умов.

Окрім цього в громаді проживає багато творчих особистостей, які досягти певного рівня професійної майстерності та готові поділитися своїм досвідом та напрацюваннями з іншими, але не мають такої можливості або не знають, як це правильно зробити. А це призводить до того, що досить часто громадськість не знає про таланти місцевих жителів та їхні досягнення.

Знаючи про такі думки жителів громади, у ГО «ІнСорс» виникла ідея створення Шумського «Арт-вулика», який, з одного боку, мав стати сучаснооблаштованим відкритим громадським простором для культурного дозвілля, а з іншого, – показати всім, що в громаді проживає багато творчих особистостей, про який варто знати і якими слід пишатися.

Ініціатива передбачала створення відкритого громадського простору «Арт-вулик», який об’єднав та задовольнив культурні, освітні й відпочинкові потреби мешканців Шумської ОТГ, а також на сьогодні слугує простором для спілкування та відпочинку місцевих мешканців. «Арт-вулик» – це площадка для проведення майстер-класів, творчих зустрічей, обміну ідеями, організації масових заходів. Саме в його межах було вперше в Шумській громаді об’єднано та представлено майстринь та майстрів різноманітних творчих напрямків із 36 населених пунктів Шумської ОТГ.

Втілення ідеї тривало майже чотири місяці і свій внесок в цю роботу зробили всі: від простих мешканців до керівника громади.

Ініціатива мала два основних напрямки:

1. Облаштування відкритого громадського простору в міському парку міста Шумськ;

2. Об’єднання та представлення майстринь та майстрів різноманітних творчих напрямків із 36 населених пунктів Шумської ОТГ.

Таким чином, за грантові кошти програми DOBRE та Шумської міської ради у міському парку з’явитися парклети, які локанічно поєднують в собі компактність та зручність, велостоянка, адже в нас багато велосипедистів, та відкритий Wi-Fi для того, щоб цю зону можна було використовувати не лише для відпочинку, але й при потребі для роботи, навчання та ділових зустрічей.

Після того, як технічно громадський простір було облаштовано, зусиллями команди ГО «ІнСорс» він почав наповнюватися смислами. Члени нашої організації відшукали та об’єднали творчих й креативних особистостей, представивши їх на виставці-ярмарку народного мистецтва «Творча громада» 16 жовтня 2018 року. Тут були ексклюзивні подарунки, незвичайні букети, дитячі аксесуари, листівки, ексклюзивний домашній декор, мило з гербом міста, в’язані іграшки, картинами з бісеру і ще багато іншого. Музичне наповнення свята створили вихованці Шумського центру позашкільної роботи.

Далі протягом кількох тижнів команда ГО «ІнСорс» спільно із найбільш активними майстрами та майстринями проводили майстер-класи для популяризації розвитку творчості серед молоді громади. Наші майстри ділилися досвідом складання їстівних букетів, розповідали секрети створення професійного макіяжу та вчилися підбирати вдалі ракурси для ефектних фотографій. А ще в «Арт-вулику» займалися миловарінням, створювали прикраси та проводили шашкові турніри.

Ці дні у Шумському парку були насичені гарним настроєм, позитивними емоціями і розумінням того, наскільки перспективною є Шумська громада завдяки таким талановитим місцевим жителям.